مقالات

حسابداری کسب و کار خود را بر فضای ابری بنا کنید

به لطف تکنولوژی، دنیای پیرامون ما به سرعت در حال تغییر است و هدف از این تغییر، سرعت بخشیدن به انجام کارها و ساده شدن آنها است. این تغییرات به تمام صنایع و حوزه ها وارد شده و با استقبال مخاطبان خود مواجه شده است. پس زمان آن رسیده است که کم کم تکنولوژی های جدید در حسابداری را به عنوان جایگزین آنچه در حال استفاده است، انتخاب نماییم.

شاید عبارت حسابداری ابری و یا حسابداری آنلاین را بسیار شنیده باشید و یا حتی با معنا و مفهوم آن آشنا باشید. در اینجا قصد داریم به واسطه برشمردن مزیت های این نوع از حسابداری آن را تعریف کرده و بیشتر با راهکار ابری در نرم افزارهای حسابداری آشنا شویم.

 ویژگی های نرم افزار حسابداری ابری

نرم افزار حسابداری ابری چه مزیتی را برای کاربران خود به همراه دارد؟

در این بخش قبل از تعریف راهکار ابری در حسابداری برخی از ویژگی هایی که باعث صرفه جویی در زمان و هزینه کسب و کارها شده و دقت در حسابداری را افزایش می دهد، لیست می کنیم.

  • دسترسی سریع و راحت به اطلاعات مالی کسب وکار

به طور کلی یکی از مهم ترین ویژگی های راهکار ابری این است که وابستگی به یک سیستم خاص را در دسترسی به اطلاعات حذف کرده است.

در مقابل، تنها راه استفاده از نرم افزارهای حسابداری رایج در دنیای کسب وکاری امروز، نصب نرم افزار روی سیستم شخصی و دسترسی به اطلاعات از طریق همین سیستم است.

تصور کنید شما به عنوان مدیر شرکت و به اقتضای فعالیت شرکت مدام درگیر جلسات کاری مختلف هستید که هر لحظه ممکن است به داده ها و گزارش های مالی مختلفی در طول جلسه نیاز پیدا کنید. گاهی روند جلسه تعیین می کند که شما به چه اطلاعاتی نیاز دارید، در چنین شرایطی چه طور می توانید در کمترین زمان اطلاعات مد نظر را به دست آورید؟

دسترسی سریع و آسان در نرم افزار حسابداری ابری

نرم افزار حسابداری مبتنی بر فضای ابری مناسب ترین راه حل برای این شرایط است. به عبارت دیگر، به همان سادگی که شما تمام اطلاعات خود را در گوشی همراه خود ذخیره کرده و همیشه همراه خود دارید، می توانید از طریق هر سیستمی حتی گوشی هوشمند و تبلت به محیط نرم افزار حسابداری ابری وارد شده و به اطلاعات مالی خود دسترسی داشته باشید.

حتما بخوانید :10 ویژگی راهکار ابری پارمیس 360 که به توسعه و رونق کسب و کارها کمک می‌کند

در نتیجه به کمک راهکار ابری، می توانید بدون محدودیت زمانی و مکانی و حتی سیستمی و تنها از طریق دسترسی به اینترنت وارد محیط کاربری نرم افزار حسابداری خود شده و تمام کارهای حسابداری را انجام دهید.

  • ارائه گزارش های مالی و حسابداری جامع و کامل

اغلب افراد، حسابداری را با ثبت روزانه داده های مالی و محاسبه حقوق و دستمزد کارکنان و ارائه گزارش های مالی مرتبط به سازمان امور مالیاتی می شناسند. اما شما به عنوان فردی که به دنبال بهترین نرم افزار حسابداری برای کسب و کار و یا شرکت هستید، می دانید حسابداری فراتر از تصور عموم جامعه است. آنچه باعث اهمیت واحد حسابداری در سازمان ها شده است، ضرورت تجزیه و تحلیل اطلاعات مالی برای تصمیم گیری های بهینه و تعیین استراتژی مناسب برای تحقق اهداف شرکت است.

گزارش های مختلف حسابداری در راهکار ابری

گزارش های مالی مختلف مهم ترین ابزار برای تحلیل داده های مرتبط به کسب و کارها بوده و در نتیجه کیفیت و جامع بودن این اطلاعات در دقت تحلیل داده ها بسیار تاثیرگذار است. یکی از امکانات مهم نرم افزار حسابداری ابری همین ارائه گزارش ها و نمودارهای جامع و شفاف است که می تواند فرآیند تصمیم گیری را راحت تر نماید.

بسته به محیط و امکانات نرم افزار حسابداری ابری، می توانید گزارش های مختلفی براساس داده های ثبت شده دریافت کنید. بنابراین فاکتور مهم در انتخاب نرم افزار حسابداری با راهکار ابری، امکاناتی است که برای ثبت داده ها در نظر گرفته شده است. زیرا بر اساس همین امکانات می توانید داده ها را فیلتر و گزارش های مختلفی از اطلاعات خود به دست آورید.

علاوه براین، می توان داشبورد مدیریتی شخصی سازی شده با توجه به نیازهای خود در دسترسی به اطلاعات و نوع گزارشات داشته باشید.

  • تعریف سطح دسترسی مختلف برای کاربران در نرم افزار ابری

داده ها و اطلاعات مهم ترین بخش یک کسب وکار هستند. به همین دلیل مدیران ترجیح می دهند کارکنان بسته به موقعیت و سطح مسئولیت تعریف شده برای آنها، تنها به بخشی از این اطلاعات دسترسی داشته باشند.

تعریف سطح دسترسی در حسابداری ابری

در نرم افزار حسابداری که داده های مالی ثبت و ذخیره می شود، این حساسیت برای دسترسی به اطلاعات، بیشتر خود را نشان می دهد. به عنوان مثال بنا به تشخیص مدیریت، دسترسی کارکنان واحد حسابداری و یا سهامداران و یا مشاوران شرکت باید متفاوت باشد. به همین دلیل در نرم افزار حسابداری با راهکار ابری این قابلیت در نظر گرفته شده است و بنا به شرح وظایف می توان سطح دسترسی مختلفی برای افراد تعریف نمود.

  • امنیت بالا در حفظ اطلاعات مالی و حسابداری

یکی از نکات بسیار مهم برای مدیران، داده های مالی و امنیت بالای نرم افزار برای حفظ این اطلاعات است. برای هر کسب و کاری که در نظر بگیرید، اطلاعات مالی یکی از پایه های تداوم آن به شمار می رود.

بسیار پیش آمده است که به دلایل مختلفی چون خراب شدن یا به سرقت رفتن سیستم واحد حسابداری، سوختن قفل نرم افزار حسابداری یا هر دلیل دیگری اطلاعات مالی چند ساله شرکت از دست می رود و دسترسی به آنها تقریباً غیرممکن می شود. راهکار ابری با هدف به حداقل رساندن ریسک از دست دادن اطلاعات مالی ارائه شده است.

با توجه به اینکه تمام اطلاعات بر بستر وب ذخیره می شوند، حفظ اطلاعات مالی متکی به یک سیستم فیزیکی نخواهد بود و تضمین حفظ اطلاعات بر عهده شرکت های فعال در حوزه تخصصی خواهد بود که بر امنیت اطلاعات تمرکز دارند.

امنیت اطلاعات در راهکار حسابداری ابری

  • قیمت مناسب نرم افزار حسابداری ابری

یکی از ویژگی های مهم نرم افزارهای حسابداری مبتنی بر وب، قیمت بسیار مناسب آنها به ویژه برای استارت آپ ها است. با در نظر گرفتن ماهیت این نرم افزارها فقط لازم است حق استفاده از آن را به صورت ماهیانه و با مبلغ بسیار ناچیز پرداخت نمایید.

همان طور که می دانید اغلب نرم افزار حسابداری شرکتی یا نرم افزار حسابداری تولیدی به دلیل امکاناتی که در اختیار کاربران خود قرار می دهند و بسته به سطح این امکانات هزینه نسبتاً سنگینی برای خریدن آنها به صاحبان مشاغل تحمیل می کنند. اما سیاست کاری در نرم افزار حسابداری ابری به صورت پرداخت حق اشتراک ماهیانه است و نیازی به پرداخت هزینه سنگین اولیه برای خریدن قفل نرم افزار وجود ندارد.

حال با توجه به تمام مزیت های شمرده شده برای نرم افزار ابری می توان تعریفی مختصر از آن را بیان نمود:

 

نرم افزار حسابداری ابری چگونه تعریف می شود؟

نرم افزار ابری همان نرم افزار حسابداری است که ورود به محیط نرم افزار و ذخیره اطلاعات در محیط وب امکانپذیر است و جهت ورود به محیط نرم افزار نیاز به سیستم مشخصی نیست. بلکه از طریق هر سیستمی و به واسطه اینترنت می توانید وارد نرم افزار حسابداری شوید.

هدف از ارائه نرم افزار حسابداری ابری افزایش امنیت اطلاعات مالی و دسترسی سریع به اطلاعات است.

بنا به تعریف و مزیت های نرم افزار ابری به کسب وکارهای نوپا پیشنهاد می شود، با هدف کاهش هزینه های اولیه خود و همچنین همگام بودن با تکنولوژی روز دنیا نرم افزار حسابداری با راهکار ابری را برای حسابداری کسب وکار خود انتخاب نمایند.

 تعریف حسابداری ابری

نرم افزار حسابداری راهکار ابری پارمیس 360

در بالا با تعریف و مزیت های حسابداری آنلاین آشنا شدیم. می توان گفت به دلیل ویژگی های مناسب این نوع از نرم افزارها اکثر شرکت های ارائه نرم افزار حسابداری به سمت تولید و ارائه نرم افزارهای ابری حرکت کرده اند.

فناوری اطلاعات پارمیس نیز با بررسی نیاز مشاغل مختلف به این نتیجه رسیده است که راهکار ابری می تواند پاسخگوی بسیاری از نیازهای کسب وکارهای جدید امروز باشد. به همین دلیل حسابداری پارمیس 360 را با رویکرد حسابداری مبتنی بر وب طراحی و ارائه کرده است.

پارمیس 360 در کنار انجام بسیاری از امور مربوط به حسابداری قابلیت اتصال به دیگر زیر سیستم های موجود در شرکت را دارد و بر همین اساس اطلاعات و گزارش های جامعی را به کاربران خود ارائه می دهد. در واقع می توان گفت نرم افزار حسابداری پارمیس در تلاش است نرم افزار یکپارچه خود را به طور کامل بر بستر وب پیاده سازی نماید. در نتیجه یکی از مزیت های مهم حسابداری پارمیس 360 یکپارچه کردن تمام زیرسیستم های کسب و کار بر بستر وب است.

ازجمله امکانات موثر پارمیس 360 ، اپلیکیشن فروش اسمارت پوز است که انجام عملیات فروش، صدور فاکتور، ثبت دریافت ها و ارسال اطلاعات فروش به سامانه مرکزی 360 را بر عهده دارد. نصب این اپلیکیشن بر هر دستگاهی، آن را به صندوق فروشگاهی تبدیل می کند که تراکنش های بانکی را انجام داده و نیازهای کسب وکارهای کوچک از صندوق فروشگاهی را برآورده می کند.

برای بررسی بیشتر راهکار 360 پارمیس می توانید به این صفحه مراجعه نمایید.

مرکز تماس پارمیس

نوشته های مشابه

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عضویت در خبرنامه پارمیس

با عضویت در خبرنامه، داغ ترین مطالب هفتگی وبلاگ پارمیس را دریافت کنید!