مقالات

درآمد بدون داشتن شغل ثابت

 در دنیای تجملاتی امروز به قدری هزینه ها و مخارج زندگی افزایش یافته است که داشتن درآمد کافی برای فراهم کردن زندگی در سطح متوسط کار چندان راحتی نیست. زیرا هر فرد همواره خود را با زندگی و درآمد اقشار بالاتر جامعه مقایسه کرده و به دنبال رسیدن به امکانات بیشتر در زندگی خود است.

ساعت های کار طولانی و فشار اقتصادی افراد را وادار کرده است از طریق سرمایه گذاری در بازارهای مختلف منبع درآمدی دیگری برای خود فراهم آورند تا مگر از این طریق بتوان کمی از فشارهای مالی دنیای امروز کاسته و منبع درآمدی مطمئنی نیز برای دوران بازنشستگی فراهم نمود.

در کنار سختی هایی که دنیای تجملاتی و مدرن امروز به ما تحمیل می کند، روش های مختلف و گاهاً ساده ای نیز برای داشتن درآمد بیشتر در اختیار ما قرار می دهد. در ادامه قصد داریم با چند روش ساده که بدون نیاز به استخدام شدن می توان به درآمدهای خوبی دست یافت، آشنا شویم. البته توصیه می کنیم مقاله درآمد منفعل چیست؟ را نیز برای درک بهتر چگونگی کسب درآمد از دارایی های خود مطالعه نمایید.

 کسب درآمد بدون استخدام

درآمدزایی به کمک سرگرمی ها

یکی از سرگرمی های مهم دنیای امروز ما، فضای مجازی است که ساعت های زیادی از زمان روزانه اکثر مردم را به خود اختصاص می دهد. اگر شما نیز به فعالیت در شبکه های اجتماعی علاقه دارید، می توانید به روش های مختلف و از طریق به اشتراک گذاری علایق خود به درآمد خوبی دست یابید. بسیاری از طریق تولید محتوای مناسب کاربران و تاثیرگذاری بر مخاطبان شبکه های اجتماعی خود؛ به واسطه تبلیغات محصولات شرکت ها درآمد قابل توجهی کسب می کنند.

درامد از شبکه های اجتماعی

در واقع به اشتراک گذاری عکس ها و متن های تولیدشده توسط خودتان می تواند به معرفی مهارت و درنتیجه ایجاد درآمد منجر شود، پس اگر دستی بر آتش دارید کمی هدفمند به تولید محتوا بپردازید تا به مرور به منبع درآمد برای شما تبدیل شود.

 

درآمدزایی به کمک توانایی ها و مهارت ها

در دنیای تکنولوژی امروز، مهارت ها و تخصص ها جای ویژه ای بین عموم مردم پیدا کرده اند، به گونه ای که اکثر افراد به این نتیجه رسیده اند برای موفق شدن در زندگی به تقویت مهارت های ویژه ای در خود نیاز دارند. به همین دلیل دانش تخصصی در یک حوزه می تواند به عنوان منبع درآمدی مناسبی در نظر گرفته شود که در ادامه بیشتر با نوع کسب درآمد توسط مهارت ها و توانایی ها آشنا می شویم.

  • از هنر و استعداد خود استفاده کنید

ازجمله تغییرات جامعه امروز این است که افراد به استعدادها و علاقه مندی های خود اهمیت بیشتری داده و به دنبال رشد در زمینه مهارت های خود هستند. فضای مجازی و پلتفرم های ایجاد شده بر بستر اینترنت منبع بسیار مناسبی برای کسب درآمد از این مهارت ها و استعدادها است.

به عنوان مثال اگر در عکاسی مهارت دارید، چه چیز بهتر از اینکه هنر عکاسی خود را در سطح جهانی به نمایش گذاشته و از طریق به نمایش گذاشتن این عکس ها درآمد نیز داشته باشید. سایت های بسیاری هستند که شما می توانید عکس های با کیفیت خود در موضوعات مختلف را در آنها به اشتراک گذاشته و به ازای هر بار دانلود شدن آن درآمد کسب کنید.

ممکن است شما به نقاشی علاقه مند باشید و به روش های مختلف نقاشی روی پارچه، شیشه و یا سفال و یا هر هنر دیگری مسلط هستید. چرا از قابلیت شبکه های اجتماعی برای فروش آثار هنری خود به دوستداران هنر استفاده نکیند؟

درامدزایی به کمک هنرهای دستی

رشد صعودی قیمت طلا که تحت تاثیر نرخ جهانی است با کاهش قدرت خرید مردم در بازار طلا و سکه همراه بوده است. افت بازار سکه و طلا به دلیل قیمت بالا موقعیت مناسبی برای افراد فعال در بازار ساخت طلا فراهم آورده است. طلای دست ساز و سفارشی متناسب با سلیقه مشتری و بودجه در نظر گرفته شده برای خرید طلا است و همین امر به بازار امروز طلای دست ساز رونق بخشیده است. اگر در ساخت طلا مهارت دارید، به فکر راه اندازی شغل خود در این زمینه باشید.

  • از دانش خود بهره ببرید

ارتقاء سطح دانش به ویژه در زمینه های تخصصی اهمیت بسیاری پیدا کرده است و به همین دلیل آموزش مورد توجه افراد مختلف قرار گرفته است. اگر در زمینه خاصی تخصص دارید پیشنهاد می کنیم به آموزش خصوصی بیندیشید. به ویژه اینکه امروزه بسترهای مختلفی برای آموزش مجازی چه به صورت خصوصی و چه به صورت گروهی فراهم شده است. اگر به آموزش و تدریس علاقه دارید پیشنهاد می کنیم حتما به وبسایت های ایسمینار و ایوند سر بزنید تا با گستردگی دنیای آموزش بیشتر آشنا شوید.

  • کسب درآمد از طریق آشپزی

این روزها مردم چنان درگیر افت و خیزهای زندگی هستند که گاه فرصت پخت و پز را نیز به خود نمی دهند، درمقابل نیز حاضر به جایگزین کردن طعم غذاهای خانگی با غذای نیمه آماده و یا غذای پخته شده در رستوران ها نیستند. همین امر باعث شکل گرفتن تهیه غذا به عنوان یکی از مشاغل خانگی پر درآمد شده است.

اگر دست پخت خوبی در تهیه غذاهای سنتی و یا انواع کیک و شیرینی دارید و از طبخ غذا در تعداد بالا ترسی ندارید، آستین ها را بالا بزنید و کسب و کار خود را در زمینه آشپزی به راه بیندازید.

تهیه غذای خانگی و درامدزایی

  • Freelance باشید

به لطف اینترنت و فضای مجازی، سبک بسیاری از مشاغل تغییر چشمگیری داشته است. امروزه می توان بسیاری از کارها را به صورت پروژه ای و دورکار و در بازه زمانی مشخص انجام داد.

از مزیت های این سبک از مشاغل این است که مدیریت زمان در اختیار شما بوده و هر زمان از روز که بخواهید می توانید وظایف مربوط به خود را انجام دهید و مهم تحویل دادن پروژه در موعد مقرر است.

فعالیت در زمینه انواع تولید محتوا فرصت مناسبی برای کار کردن به صورت freelance به وجود آورده است که در کنار ایجاد درآمد، محدودیتی برای کار کردن در ساعات اداری مشخص اعمال نمی کند. بنابراین هم می توان از زندگی لذت برد و هم درآمد داشت.

 درامدهای فریلنس

درآمدزایی به کمک دارایی ها

این روزها بازار سرمایه گذاری در بورس بسیار داغ است. زیرا به دلیل شرایط تورمی موجود، نگه داشتن پول به صورت پس انداز از نظر اقتصادی منطقی به نظر نمی آید و در نتیجه آن سرمایه گذاری به روش های مختلف مورد توجه عموم قرار گرفته است.

به همین دلیل یکی از راه های افزایش درآمد که به سرمایه بالایی نیز نیاز ندارد، سرمایه گذاری در بازارهای بورس است که برای موفق شدن حتماً باید اطلاعات مشخصی از بورس را داشته باشید.

در کنار سرمایه گذاری در بورس، برخی اعتقاد دارند خرید طلا و سکه نیز یکی از روش های مطمئن برای بهره بردن از دارایی های فعلی است. لازم به ذکر است هر بازاری ریسک های مخصوص به خود را دارد، در بازار طلا و سکه نیز بی ثبات بودن قیمت ها که تحت تاثیر بازار جهانی است عامل موثری در انتخاب سرمایه گذاری است.

علاوه براین، پلتفرم های مختلفی مانند دیوار و شیپور برای کرایه و یا فروش کالاهای دست دوم وجود دارد. این روش برای بهره بردن از دارایی هایی که حتی به چشم نمی آیند، بسیار موثر است.

به عنوان مثال در قفسه کتابخانه همه ما کتاب هایی وجود دارند که می تواند برای دیگران مفید و خواندنی باشند. می توان از طریق فروش کتاب هایی که دیگر قرار نیست در خانه ما خوانده شوند، بودجه لازم برای خرید کتاب های جدید را تامین نمود.

اگر سری به کمد لباس ها و کفش ها بزنید، لباس هایی خواهید یافت که دیگر با نیاز و سلیقه فعلی شما همخوانی ندارد. می توان این لباس ها را در پلتفرم های مخصوص خود برای فروش ارائه کرد و یا با لباس های افراد دیگر تعویض نمود.

پیشنهاد مطالعه : حسابداری چیست؟ وضعیت بازار کار حسابداری در ایران

 

درآمدزایی به کمک مهندسی معکوس

برخی اعتقاد دارند یکی از انواع درآمد، پس انداز کردن و تخصیص بودجه کمتر در خرید محصولات مختلف است. پس انداز کردن که یکی از مهم ترین راهکارهای مدیریت مالی است به ابزارهای خاص خود نیاز دارد.

نرم افزارهای حسابداری شخصی راهکار مناسب برای درآمد داشتن به کمک مهندسی معکوس است. زیرا به کمک امکانات آن می توانید مخارج و تمام هزینه های روزمره خود را ثبت و یادداشت کنید و به کمک گزارش های مختلفی که به شما ارائه می دهد، منابع هزینه خود را به درستی مدیریت کنید.

نرم افزار حسابداری شخصی پارمیس همراه به کمک بخش بودجه بندی به شما کمک می کند تا از طریق تعیین مقدار حداقل و حداکثری برای برنامه های مالی مختلف خود، از میزان هزینه های خود آگاه باشید و با هوشیاری دست به جیب شوید.

خریدهای با تخفیف

روش پیشنهادی دیگر خرید از فروشگاه هایی است که محصولات خود را با تخفیف ارائه می دهند. از این طریق شما می توانید درصدی از بودجه تعیین شده برای کالای مورد نیاز خود را پس انداز کنید که خود به نوعی درآمد به حساب می آید.

به ویژه به خانم ها توصیه می کنیم سبک تفریحات خود را تغییر دهند. بسیاری چرخیدن های بی هدف در مراکز خرید را نوعی تفریح و سرگرمی می دانند. جذابیت مراکز خرید را منکر نمی شویم ولی این قانون را به یاد داشته باشید که دیدن کالاهای مختلف عرضه شده در بازار باعث شکل گرفتن نیاز به خرید کالا می شود در حالی که چندان به آن نیاز ندارید. پس نوع تفریحات نیز می تواند به کنترل کردن هزینه ها کمک نماید.

در دنیای مدرن امروز درآمد داشتن کار سختی نیست بلکه کمی هوشیاری لازم است.

1 نظر

  • لینک نظر مرتضی کشاورز چهارشنبه, 29 ارديبهشت 1400 10:32 ارسال شده توسط مرتضی کشاورز

    عالی بود
    جذب شدم

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عضویت در خبرنامه پارمیس

با عضویت در خبرنامه، داغ ترین مطالب هفتگی وبلاگ پارمیس را دریافت کنید!