مقالات

افزایش سهم فروش در بازار | سهم از کیف پول مشتری چیست؟

پارمیس آی تی : "سهم کیف پول" درصد هزینه های مشتری برای محصولی است که به شرکتی که محصول را به فروش می رساند، می رسد. برای بانک ها تعریف سهم کیف پول، تعداد خدمات مالی است که مشتریان از آن نسبت به تمام محصولات خدمات مالی که در حال حاضر دارند، استفاده می کنند. برای یک پمپ بنزین، ممکن است تعداد دفعاتی که یک مشتری در یک ماه باک خود را در آن پمپ بنزین نسبت به کل زمان هایی که باک خود را در کل آن ماه را پر کرده است، تعریف شود.

  عوامل کمک کننده بسیاری در کسب وفاداری مشتریان برای کسب و کارها وجود دارد. مطمئنا، این عبارت را بارها شنیده اید، اما در واقع اهمیت آن چقدر است؟ همبستگی مستقیم بین سهم کیف پول، حفظ مشتری، وفاداری آن و استراتژی افزایش سهم بازار وجود دارد.

"افزایش سهم از کیف پول به معنای افزایش وفاداری و رضایتمندی مشتری است." 

سهم از کیف پول مشتری به چه معناست؟

  سهم کیف پول یا سهمیه از کیف پول مشتری (SOW) یک روش بازاریابی یا شیوه ای برای بررسی مدیریت عملکرد فروش است و به بازاریابان و مدیران در درک بهتر میزان تجارت با یک مشتری و یا مشتری خاص کمک می کند. همچنین می تواند برای درک مفاهیمی مثل درصد سهم از کیف پول مشتری یا هزینه هایی که یک مشتری برای محصولی خاص از یک شرکت تجاری یا یک فروشنده می کند، مفید باشد. هر شرکت فعال در یک صنعت یا چند صنعت مختلف، با پیروی از چندین تاکتیک بازاریابی و فروش، می تواند بهترین عملکرد خود را برای به دست آوردن حداکثر سهم از مشتریان را داشته باشد.

  مفهوم سهم از کیف پول بیشتر در صنعت بانکداری و سیستم مالی مورد استفاده قرار می گیرد و افزایش آن به طور مستقیم بر افزایش ارتباط با مشتری و وفاداری مشتری موثر است.

  در بسیاری از موارد، افزایش سهم از کیف پول (wallet share) ساده تر از افزایش سهم بازار (market share) است. برخی از استراتژی های متداول که به منظور افزایش سهم کیف پول مشتری است عبارتند از:

  • افزایش تعداد مشتریان دائمی
  • تشویق به بازدید بیشتر از فروشگاه یا سایت فروشگاهی
  • تلاش برای حفظ وفاداری مشتری و ...
پیشنهاد مطالعه بیشتر : مزیت های کلیدی نرم افزار CRM برای کسب وکارها

 تداوم این روند برای کسب و کار بسیار سودمند است زیرا به آن ها کمک می کند که عملکرد خود را بهبود ببخشند و در نتیجه از سود بیشتر بهره ببرند.

افزایش سود فروش

چرا سهم کیف پول مشتری موضوعی بسیار مهم برای کسب و کارها است؟

1. امروزه اکثر شرکت ها با انبوه داده هایی بدون تجزیه و تحلیل مواجه هستند. مشتریان، اگر به درستی مورد بررسی قرار بگیرند، می توانند اطلاعات زیادی درباره ی جایگاه خود در صنایع مختلف ارائه دهند. با مطالعه ی اطلاعات چند مشتری، شرکت ها می توانند با شناسایی نیازهای مشتری و ضعف های خود، برای بهبود محصولات و خدمات خود تلاش کنند.

2. بر اساس یک مطالعه، هزینه ای که برای حفظ مشتریان قدیمی انجام می شود، 6 تا 7 برابر ارزان تر از تبلیغات برای کسب مشتریان جدید است. مفهوم سهمیه کیف پول کمک می کند تا کسب و کارها به حفظ مشتریانی که آمارهای امیدوار کننده ای را نشان می دهند، تمرکز کنند. به این ترتیب، در هزینه های مربوط به افزایش مشتری به میزان قابل توجهی صرفه جویی خواهد شد.

3. افزایش تنها 5٪ در حفظ مشتریان می تواند در نهایت منجر به افزایش 25-100٪ در سود شود. این اتفاق به این معنی است که اگر شرکت ها بیشتر به افزایش سهم کیف پول خود مشتری متمرکز شوند، در نهایت مشتریان بیشتری را حفظ می کنند و در نتیجه سود بیشتری به دست می آورند.

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عضویت در خبرنامه پارمیس

با عضویت در خبرنامه، داغ ترین مطالب هفتگی وبلاگ پارمیس را دریافت کنید!