×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 67
اخبار

حضور فعال پارمیس در اولین استارت آپ ویکند تهران

SWTeh5Sep

درباره استارتاپ ویکند تهران چه ميدانيد؟

استارتاپ ویکند هم همانند ساير رويدادهاي ديگر یک رویداد آموزشی و تجربی است كه در اكثر كشورهاي دنيا در حال برگزاري است و انتهاي هفته برگزار می‌شود. در این هم‌نشيني شرکت کنندگان پر انرژي و فعال مانند مديران ارشد تجاري مجموعه‌ها، برنامه نویسان، بازاريابان و مهندسان فروش، طراحان و گرافيست‌ها و همچنين عاشقان استارت آپ ويكند در كنار هم و در طي 54 ساعت ايده مي‌دهند و آنرا اجرايي مي‌كنند.

این رويداد جهاني تا بحال بیش از 50000 نفر در بیش از 5000 تیم حرفه‌اي را در برداشته است.

استارتاپ ویکند محل رشد و بارورسازي ایده‌های زیادی است اما مهمترين معيار براي محك زدن ايده‌ها اجرايي ننمودن آن است و تنها ايده داشتن كافي نيست و به ثمر رساندن آن مهمترين بخش از استارت آپ ويكند است.

درست است كه تنها تعداد محدودي از ايده‌ها برگزيده ميشوند و بهترين و برترين ايده‌هاي شركت‌كنندگان منتخب ميگردد و ايده دهنده جزء نوابغ بحساب مي‌آيد اما اجرايي نمودن آن با تيم مربوطه يكي از مهمترين معيارهاي سنجش است.

استارت آپ ويكند محلي است كه ميتوانيد ايده‌هاي ناب و بكر با ارزش را كه در ذهنتان مرور مي‌كنيد به معرض نمايش بگذاريد.

اين رويداد بزرگ براي اولين بار در ايران و در تهران برگزار مي‌شود.
این برنامه از ساعت 18:00 روز چهارشنبه 15/6/91 آغاز شد و تا ساعت 20:00 روز جمعه 17/6/91 ادامه خواهد داشت. شرکت کنندگان حدود 70 الی 150 نفر در قالب 6 الی 9 تیم تعريف مي‌شوند كه همگی در شرايط خاص و يكپارچه و در یک فضای مشترک قرار می‌گیرند.

اجراي برنامه استارت آپ ويكند چگونه است؟

در استارتاپ ویکند، برنامه نویسان، مديران ارشد تجاري مجموعه‌ها، بازاريابان و مهندسان فروش، طراحان و گرافيست‌ها و علاقمندان به كارآفريني و ايده‌هاي ناب خود را به اشتراك مي‌گذارند و با فرايندي جديد محصولي ناب و متفاوت را توليد خواهند نمود.

در اين برنامه برنامه‌نويسان فرصت دارند ايده‌هاي خود را فقط و فقط در 60 ثانیه مطرح نمايند و اعلام نمايند كه چه كساني را براي ايده خود در تيم نياز دارند. فكر كنيد! حدود 100 نفر شركت‌كننده و 100 ايده متفاوت و جديد !!!

پس از نظرسنجي در مورد تمامي ايده‌ها و راي‌گيري از تمامي شركت‌كنندگان كه خود با تجربه و صاحب نظر هستند برترين‌ها انتخاب ميشوند و پس از شمارش آرا فقط و فقط 10 ايده برتر و پر طرفدار انتخاب مي‌گردد.

ايده‌ دهندگان منتخب و برتر، با ثبت ايده خود بر روي مقواهاي بزرگ و چرخيدن در سالن، شروع به يارگيري و انتخاب اعضاي تيم خواهند نمود و هر تيم متشكل از 4 الي 5 نفر متخصص كسب و كار، 4 الي 5 نفر متخص فني و 2 نفر گرافيست خواهد بود و همه شركت‌كنندگان در تيم‌ها حضور پيدا خواهند كرد.

پس از تشكيل تيم مورد نياز، به محل استقرار اجراي پروژه راهنمايي مي‌شوند تا بتوانند خلاقيت و توان خود را به نمايش بگذارند و در دو روز نمونه اوليه ايده خود را اجرايي كنند.

مسلما در اين ايده، ميزان علاقه مشتريان، بازار هدف، عرضه و موارد اين‌چنيني در نظر گرفته خواهد شد.

در نهايت هر تيم ميتواند فقط در 5 دقيقه ايده خود را به هيئت داوران ارائه نمايد و تمامي اعضاي گروه براي ارائه بر روي سن حاضر خواهند شد و هيئت داوران پروژه را ارزيابي مي‌نمايند.

داوران ايده و پروژه‌ها را بر اساس موارد زير ارزيابي خواهند نمود:

اول: طرح تجاري‌ پروژه چيست؟
مشتريان و مخاطبان چه كساني هستند؟
هزينه اجرا به چه ميران است؟
مزيت محوري پروژه در چيست؟
درامدها در كجاست؟
و ....

دوم: اعتبار سنجي بازار چگونه است؟
ارزيابي ايده براي راه‌اندازي و بازار تا چه حد معتبر و درست بوده‌است.
تمركز بازار چگونه برآورد شده است؟

سوم: اجراي پروژه
اجراي پروژه به چه صورت انجام شد؟
نمونه اوليه پروژه در چه حد كامل گرديد؟

و بر اين اساس تصميم‌گيري خواهد شد.

البته مربيان باتجربه‌اي هم در كنار تيم‌ها حضور دارند كه ميتوانند در برخي از موارد به تيم‌ها كمك و راهنمايي ارائه دهند.

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عضویت در خبرنامه پارمیس

با عضویت در خبرنامه، داغ ترین مطالب هفتگی وبلاگ پارمیس را دریافت کنید!