اخبار فناوری اطﻼعات

سقوط29درصدی فروش نوکیا در سه ماهه اول 2012

اگر به خاطر داشته باشید، چندی پیش در خصوص فروش فوق العاده ۲ میلیونی نوکیا لومیا در سه ماهه اول صحبت کردیم و از وعده نوکیا برای انتشار گزارش مالی سه ماهه اول امسال در ۱۹ آوریل خبر دادیم. اما با انتشار این گزارش، به نظر می رسد که علی رغم موفقیت ویندوز فون های نوکیا، این شرکت در دیگر بخش ها با مشکلاتی روبرو است و در سه ماهه اول ۲۰۱۲ نسبت به مدت مشابه سال قبل، کاهش فروش ۲۹ درصدی را تجربه می کند.

میزان فروش نوکیا از 10‪.‬4 میلیارد یورو در سه ماهه اول سال 2011 به 7‪.‬4 میلیارد یورو در سه ماهه اول سال جاری کاهش یافته است. به گفته آمار شرکت، این میزان کاهش به معنی ۲۵ یورو سنت ضرر به ازای هر سهم است. همچنین همزمان با اعلام این خبر مدیر فروش ارشد نوکیا، Colin Giles از سمت خود کناره گیری کرده است.

البته نوکیا هفته گذشته گفته بود که به دلیل عدم موفقیت مورد انتظار در بازارهای نوظهور، احتمالا کمی کاهش درآمد را برای این فصل خواهند داشت. هرچند که استفان الوپ مدیرعامل نوکیا، هنوز به پشت گرمی موفقیت چشم گیر لومیا در بازارهای امریکا، خط مشی مدیریتی خود را ادامه خواهد داد. آقای الوپ می گوید:

شرکت ما در حال عبور از یک مرحله گذار مهم و پرمعنی در محیط صنعتی است که با رشد و تغییرات سریعی همراه است. در سال گذشته ما مسیر پیشرفت را بر اساس استراتژی جدیدمان ساختیم. اما در حال حاضر با برخی کش مکش های رقابتی بیش از حد انتظار رو در رو هستیم.

 

برگرفته از سایت نارنجی

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عضویت در خبرنامه پارمیس

با عضویت در خبرنامه، داغ ترین مطالب هفتگی وبلاگ پارمیس را دریافت کنید!