گشت و گذار در موزه لوور با راهنمای صوتی نینتندو

منتشر شده در اخبار فناوری اطﻼعات
چهارشنبه, 30 فروردين 1391

تا کنون فکر کرده اید که از کنسول بازی پرتابلی مانند پلی استیشن ویتا یا نینتندو 3DS، جز برای گیم، فیلم و موسیقی، چه استفاده دیگری می توان کرد؟ موزه Louvre پاریس در کار مشترکی با شرکت ژاپنی Nintendo یکی از جواب های ممکن را از ۲۳ فروردین در دسترس بازدید کنندگان قرار داده است. از این پس گشت و گذار در این موزه هنری عظیم و بزرگ برای توریست ها آسان تر خواهد شد.

موزه لوور سیستم راهنمای تور صوتی قبلی خود را با تعدادی کنسول بازی نینتندو 3DS جایگزین نموده است که حاوی بیش از ۷۰۰ گزارش و تفسیر در خصوص آثار هنری موزه هستند. البته این گزارش ها و تصاویر، بر روی نقشه تعاملی درون 3DS، در اختیار کاربر قرار می گیرد که توانایی تشخیص محل فعلی بازدیدکننده در موزه را هم دارد. شما به راحتی می توانید از راهنمای مسیر این نقشه برای رسیدن به شاهکار هنری مورد نظرتان استفاده کنید.

هدف از طراحی این سیستم راهنمای جدید، کمک به بازدیدکنندگان جوان و بین المللی موزه بوده است. زیرا در آمار سال گذشته این موزه، از میان 8‪.‬9 میلیون بازدید کننده، بیش از نیمی زیر ۳۰ سال سن داشته اند و دو سوم آنها خارجی بوده اند.

Herve Barbaret مدیر اجرایی موزه می گوید‫:‬ «هدف ما از همکاری با نینتندو، آن بوده که میراث قدیم بشری و سرگرمی های ابداعی تعاملی دنیای امروز را در سیستمی که مردم بیشتر با آن آشنا هستند، گرد آوریم‫.‬ پس از بررسی ها به این نتیجه رسیدیم که نینتندو 3DS با امکانات سه بعدی خود، ابزاری کاملا مناسب است‫.‬»

وجود دو صفحه نمایش در نینتندو تری دی اس، به کاربر کمک می کند تا نقشه را در صفحه پایین دقیقا موازی با سطح زمین در اختیار داشته و از آن استفاده کند. و در صفحه بالا به تماشای ویدیوها و اطلاعات تکمیلی بپردازد.
و البته نکته پایانی اینکه برای استفاده از این راهنمای جذاب موزه، باید علاوه بر ۱۳ دلار هزینه ورودی، 6‪.‬50 دلار هم هزینه استفاده از دستگاه نینتندو و اطلاعات روی آن را بپردازید.

 

برگرفته از سایت نارنجی

  • آخرین بار تغییر یافته دوشنبه, 18 ارديبهشت 1391 15:39

  • 0 نظر

برچسب ها

محبوب ترین مقالات

عضویت در خبرنامه پارمیس

با عضویت در خبرنامه، داغ ترین مطالب هفتگی وبلاگ پارمیس را دریافت کنید!