اخبار فناوری اطﻼعات

تبلت ترانسفورمر پرایم ایسوس:یک محصول اشتباهی

وقتی مدیرعامل شرکت ایسوس در کنفرانس AsiaD با خوشحالی تبلت جدید Transformer Prime را نشان داد همه به این شرکت به خاطر ارایه اولین تبلت چهار هسته ای جهان تبریک گفتند. اما حالا این تبلت تبدیل به نماد یک محصول عجله ای شده است. محصولی که موجب ناراحتی این شرکت و کاربران اش است.

سایت تک کرانچ می گوید ایسوس مانند ترول هایی عمل کرد که می خواهند در بخش نظرات بگویند اول! این تبلت با مجموعه ای از مشکلات نرم افزاری وارد بازار شد. هر چند ایسوس بسیاری از آنها را طی هفته های گذشته رفع کرده است اما یک مشکل بزرگ دیگر با به روز رسانی های نرم افزاری حل نشده.

ترانسفورمر پرایم دچار مشکلی اساسی در سنسور جی پی اس است. این شرکت ابتدا سعی کرد با تعدادی آپدیت نمادین، به خریداران این تبلت نشان دهد مشکل حل شده است. اما بعد تصمیم گرفت به طور کلی GPS را از صفحه مشخصات این محصول حذف کند و بگوید این تبلت از روز اول جی پی اس نداشته است! هر چند خیلی سریع به این نتیجه رسید که نتایج این کار بسیار مخرب خواهد بود.

در نهایت شرکت ایسوس روز گذشته راه حل جدیدی ارایه کرده که خریداران را خشمگین نموده: یک دانگل بزرگ جی پی اس به صورت رایگان به کاربران این تبلت داده می شود که باید آن را به تبلت متصل کنید تا جی پی اس کار کند!

موضوع وقتی بدتر می شود که بدانید علاوه بر اینکه کاربران مجبورند یک قطعه سخت افزاری اضافه را به تبلت شان متصل کنند، باید آن را به پورتی متصل کنند که برای اتصال کیبرد در نظر گرفته شده. یعنی هنگام استفاده از جی پی اس نمی توانید از کیبرد استفاده کنید.

در کنار آن مجبورید برای دریافت این دانگل به سایت ایسوس رفته و ثبت نام کنید و هنوز زمان ارایه گسترده دانگل اعلام نشده است. حالا مشخص شده که چرا این شرکت سریعا بعد از ورود این تبلت، سری جدیدی از آنها را معرفی کرده است.

در پایان وقتی آمار فروش این محصول را هم در کنار تمام تبلیغات قرار بدهیم، متوجه می شویم که اوضاع ترانسفورمر پرایم چقدر خراب است. به نظر می رسد تنها ۲۰۰۰ عدد از این تبلت ها در طی دو ماه اول به فروش رسیده. بنابراین این اشتباه حداقل تاثیر گسترده ای روی مشتریان نداشته، اما نباید فراموش کنیم این مشکل تاثیر زیادی بر روی سابقه کاری این شرکت خواهد گذاشت.

 

برگرفته از سایت نارنجی

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عضویت در خبرنامه پارمیس

با عضویت در خبرنامه، داغ ترین مطالب هفتگی وبلاگ پارمیس را دریافت کنید!