( RIM )شایعه سرمایه گذاری53 میلیارد دلاری درمایکروسافت در

منتشر شده در اخبار فناوری اطﻼعات
یکشنبه, 27 فروردين 1391

گفتن اینکه شرکت ریم در حال حاضر دوران آشفته ای را می گذراند، شاید به گونه ای دست کم گرفتن موضوع باشد. طی دو سال گذشته این شرکت رفته رفته در حال از دست دادن بازار فروش خود بوده است. سهم وی از بازار تلفن های هوشمند آمریکا در سال ۲۰۰۹ به ۴۴ درصد رسیده و در پایان ۲۰۱۱ به سختی ۱۷ درصد بازار را در اختیار داشته است.

و اکنون شایعات حاکی از آن است که مایکروسافت ممکن است در حال بررسی سرمایه گذاری 3‪.‬5 میلیارد دلاری در RIM باشد! البته هنوز هیچ گونه جزئیاتی درباره دلایل و نحوه این سرمایه گزاری و همچنین شرایط تفاهم میان دو شرکت به بیرون درز نکرده است. اما نکته جالب اینجا است که در همین میان، شایعه ای دیگر در خصوص خرید RIM توسط یک شرکت مخابراتی بریتانیایی هم بر سر زبان ها افتاده است.


RIM-marketshare-drop.jpg

البته چیزی که هنوز ریم به عنوان برگ برنده در مذاکرات این چنینی می تواند رو کرده و برای چانه زنی بیشتر عرضه کند، ۷۷ میلیون کاربر بلک بری در سراسر دنیا است. باید منتظر گذر زمان و انتشار اخبار و اطلاعات بیشتر باشیم تا ببینیم سرنوشت این شرکت سازنده تلفن های همراه هوشمند چه خواهد شد و به کجا خواهد انجامید.

آیا مایکروسافت هم وسوسه شده تا همانند گوگلِ صاحب موتورولا، یک کارخانه موبایل ساز حرفه ای برای خودش دست و پا کند؟ یا اینکه باز هم در نقش شوالیه سوار بر اسب، برای نجات یکی دیگر از شرکت های اصیل فناوری ظاهر خواهد شد! نظر شما چیست؟

 

برگرفته از سایت نارنجی

  • آخرین بار تغییر یافته دوشنبه, 18 ارديبهشت 1391 15:58

  • 0 نظر

برچسب ها

محبوب ترین مقالات

عضویت در خبرنامه پارمیس

با عضویت در خبرنامه، داغ ترین مطالب هفتگی وبلاگ پارمیس را دریافت کنید!