اخبار فناوری اطﻼعات

نوکیا:فروش 2 میلیون لومیا در سه ماهه اول 2012

تقریبا دو ماه پیش بود که آمار فروش ویندوزفون ها در سه ماهه پایانی سال 2011 را منتشر کردیم، که نشان از سبقت نوکیا از همه ویندوزفون فروش های قدیمی و صدرنشینی این غول موبایلی داشت. نکته جالب آن آمار هم این بود که نوکیا تنها با فروش ۹۰۰ هزار دستگاه لومیا به چنین رکوردی دست یافته بود.

حالا آمار فروش سه ماهه اول 2012 این شرکت هم منتشر شده است که حاکی از فروش فوق العاده ۲ میلیون گوشی ویندوز فونی Lumia در این بازه زمانی دارد. البته هنوز گزارشات مالی مربوط به سه ماهه اول ۲۰۱۲ نوکیا منتشر نشده است و باید تا ۱۹ آوریل منتظر این آمار مالی بمانیم.

هرچند که به نظر می رسد که آقای استفان الوپ مدیرعامل نوکیا از چنین فروشی و گزارش های مالی آن هنوز راضی نیست و گفته است:«نتایج مالی ناامید کننده دستگاه ها و سرویس های ما در سه ماهه اول سال ۲۰۱۲ و چشم اندازمان برای سه ماهه دوم این سال، روشن می سازد که کسب و کار ابزار و سرویس های ما هنوز در میانه راه مرحله انتقالی قرار دارند. در بخش ابزارهای هوشمند، ما حرکت های اولیه ای را با Lumia‌ آغاز کرده ایم و سرمایه گذاری مان را بر روی این محصول برای کسب موفقیت در بازار افزایش داده ایم. و خوشبختانه اپراتورها و توزیع کنندگان مان هم حمایت و پشتیبانی خوبی را از لومیا فراهم آورده اند. همانند چیزی که به تازگی هنگام عرضه Lumia 900 از سوی AT‪&‬T در ایالات متحده دیدیم.»

البته شاید هم حق با آقای الوپ باشد و علی رغم صدرنشینی لومیا در بازار ویندوز فون، مقایسه فروش آن با محصولی مانند گلکسی اس دوم ، نشان از راه طولانی باشد که این محصول پیش رو دارد. به هر روی پیش بینی می شود که فروش خالص دستگاه ها و سرویس های نوکیا در حدود 5‪.‬52 میلیارد دلار باشد که از این میزان 2‪.‬2 میلیارد دلار سهم همه اسمارت فون های این شرکت (نه فقط ویندوز فون) است که با فروش ۱۲ میلیون دستگاه موبایل به دست آمده. نوکیا می گوید «فعال سازی ابزارهای لومیا از زمان آغاز عرضه آنها در نوامبر ۲۰۱۱، به صورت ماهانه تصاعدی افزایش یافته است»

آقای الوپ می گوید: «ما به تلاش برای افزایش سرعت پیشرفت شرکت ادامه خواهیم داد. تغییرات کاملا محسوس هستند و ما به این راه و شیوه افتخار می کنیم که کارمندان نوکیا به سرعت هر چه بیشتر به نیازهای کاربران و شرکای تجاری پاسخ می گویند» اما با این حال در کنار این پیشرفت ها، صحبت هایی در خصوص کاهش ارزش سهام نوکیا و برخی مشکلات این شرکت شنیده می شود. باید منتظر ماند و دید که آقای الوپ چگونه می خواهد این کشتی را سالم به مقصد خواهد برساند.

 

برگرفته از سایت نارنجی

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عضویت در خبرنامه پارمیس

با عضویت در خبرنامه، داغ ترین مطالب هفتگی وبلاگ پارمیس را دریافت کنید!