اخبار فناوری اطﻼعات

فیسبوک سهام اینستاگرام را یک میلیارد دلار می خرد

فیسبوک سهام اینستاگرام را یک میلیارد دلار می خرد 

اپلیکیشن محبوب Instagram سرانجام چند روز پیش برای اندروید ارایه شد. اپلیکیشنی که به سرعت محبوب شد و میلیون ها کاربر فعال پیدا کرد. هر چند ممکن است بعضی ها از این اپلیکیشن آنقدرها هم خوششان نیاید. اما اگر می خواهید بدانید این اپلیکیشن چقدر ارزشمند است، خبری را بخوانید که ساعتی پیش اعلام شد: فیسبوک Instagram را با قیمت ۱ میلیارد دلار می خرد.

حالا Instagram جایی است که با ۸ نفر کارمند، طی مدتی کوتاه تبدیل به شرکتی یک میلیارد دلاری شده است. مارک زاکربرگ مدیرعامل فیسبوک طی نوشته ای این خبر را تایید کرده و گفته تا پایان این فصل، مراحل خرید Instagram انجام می شود و ۸ نفر توسعه دهندگان اش نیز به تیم فیسبوک می پیوندند.

زاکربرگ گفته ما سال ها به دنبال بهترین تجربه برای به اشتراک گذاری عکس ها بودیم و حالا می توانیم بهترین آنها را با Instagram برای به اشتراگ گذاری تصاویر گرفته شده با موبایل داشته باشیم.

زاکربرگ در عین حال اعلام کرده این شرکت روی توسعه Instagram به عنوان یک اپلیکیشن مستقل کار خواهد کرد و قرار نیست همه چیز منحصرا با فیسبوک مخلوط شده و امکانات به اشتراک گذاری با دیگر شبکه ها و سرویس ها نیز همچنان باقی خواهد ماند.

این نخستین بار است که فیسبوک یک شرکت را با تعداد زیادی کاربر می خرد و همین نشان می دهد که Instagram و بیش از ۳۰ میلیون کاربر اش چه نقش مهمی را در آینده برای فیسبوک بازی خواهند کرد.

 

برگرفته شده از سایت نارنجی

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عضویت در خبرنامه پارمیس

با عضویت در خبرنامه، داغ ترین مطالب هفتگی وبلاگ پارمیس را دریافت کنید!