اخبار فناوری اطﻼعات

مدیرعامل زیرساخت: تعداد دیتا سنترها برای دوركاری محدود است

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تعداد دیتا سنتر ها برای دوركاری در كشور محدود است.

محمود خسروی در گفت و گو با ایلنا اظهار داشت: زیرساخت های ارتباطی در كشور فراهم شده اما كافی نیست و در بحث های دسترسی باید شرایط بهتری مهیا شود.
وی با بیان اینكه مردم روز به روز بیشتر با مزایای اینترنت  و تجارت الكترونیك واقف می شوند، تصریح كرد: در حال حاضر بحث دوركاری در جامعه مطرح است كه در دنیای پیشرفته امروز دورکاری یکی از روش‌های مدرن کار کردن است.
خسروی ادامه داد: با توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات و فراگیرشدن امکانات بسیاری از جمله اینترنت پرسرعت و ارزان، تلفن همراه، تله‌کنفرانس، رایانه‌های پرقدرت شخصی و شبکه‌های بی‌سیم، به سرعت در حال توسعه و گسترش است.
مدیر عامل شركت ارتباطات زیرساخت در با تاكید بر اینكه در حال حاضر چه به لحاظ ساختاری و چه به لحاظ زیرساخت‌ها شرایط مناسبی برای جهش در حوزه تجارت الكترونیك فراهم است اما باید در این عرصه تلاش بیشتری كرد، ابراز داشت: آگاه‌ سازی عمومی و ترویج فرهنگ استفاده از تجارت الكترونیكی توسط مردم یكی از عوامل موثر در توسعه تجارت الكترونیكی است.
خسروی تاكید كرد: با توجه به پیشرفت IT در جهان امروز، ایران در مقایسه با كشورهای دیگر نتوانسته از IT كه صنعت بسیار بزرگی است استفاده مناسبی انجام دهد‌ و علاوه بر آن باید کاربرد ICT را در جامعه توسعه داد.
وی در پایان خاطرنشان كرد:  به نظر می رسد مردم آرام آرام آمادگی استفاده از خدمات این حوزه را پیدا می کنند و نیاز آن را در زندگی شان حس می كنند.

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عضویت در خبرنامه پارمیس

با عضویت در خبرنامه، داغ ترین مطالب هفتگی وبلاگ پارمیس را دریافت کنید!