اخبار فناوری اطﻼعات

ویژگی های جدید اندروید اوریو که قبلا آنها را تجربه نکرده اید

 اندروید اوریو، جدیدترین نسخه اندروید دارای ویژگی های جدیدی است که گوگل طی روزهای گذشته از آن رونمایی کرد. این نسخه جدید برای گوشی هایی همچون پیکسل، نکسوس و ... منتشر شده است. گوگل در بلاگ خود اعلام کرده است که تا پایان سال جاری گوشی های هوشمند دیگر نیز می توانند نسخه خود را به اندروید اوریو ارتقا دهند.

مشاهده دو تصویر مجزا در تمام قسمت ها

تا قبل از اوریو امکان مشاهده سایز کوچک ویدئوهای اپلیکیشن یوتیوب در سایر اپلیکیشن ها وجود داشت اما اکنون می توانید از این ویژگی در تمامی اپلیکیشن ها بهره ببرید. شما می توانید ویدئوهای خود را در حالیکه اپلیکشن های دیگر در حال اجرا هستند مشاهده کنید. 

اوریو، اندرویدی با امنیت بالا

گوگل در جدیدترین نسخه اندروید خود به مسئله امنیت توجه زیادی نشان داده است و اوریو را نسخه ای با امنیت بالا منتشر کرده است. با فعال کردن این ویژگی ازین پس اپلیکیشن های نصب شده ابتدا بررسی و در صورت مشاهده و شناسایی بدافزار برایتان یک پیام مبنی بر بدافزار بودن آن اپلیکیشن برایتان ارسال می کند. بنابراین به راحتی می توانید بدافزار موجود را حذف کنید.

کاهش مصرف باتری

اندروید در هر نسخه ای که منتشر شده توانسته مصرف باتری را تا میزان قابل توجهی کاهش دهد اما اوریو از امکان جدیدتری نسبت به نسخه های قبلی خودش برای کاهش مصرف باتری استفاده می کند. بدین ترتیب می توانیم تعیین کنیم که کدام اپلیکیشن ها امکان فعالیت پس زمینه داشته باشند و از باتری کمتری استفاده کنند.

مصرف بهینه باتری در نسخه جدید اندروید حاصل اتفاقات زیادی است که در پشت پرده اوریو به وجود آمده است.

اوریو به همراه خود ایموجی های جدیدی معرفی می کند

اندروید در همه نسخه های جدید خود از ایموجی های جدید حرف به میان می آورده به همین منظور اوریو نیز ایموجی های جدید و باز طراحی شده گوگل را حمل می کند که در آنها می توان به ایموجی جادوگر و دایناسور اشاره کرد.

با اختاپوس بازی کنید

هیچ نسخه‌ای از اندروید نیست که بدون یک تخم‌ مرغ عید پاک تکمیل شود. حال این مورد در اندروید اوریو یکی از جذاب‌ترین نمونه‌هایی است که در کل تاریخ این سیستم‌عامل مشاهده کرده‌ایم. از منوی تنظیمات به بخش About مراجعه کنید و سپس آن‌قدر به تپ کردن روی گزینه‌ی Android Version ادامه دهید تا لوگوی بزرگ اندروید O به نمایش درآید. سپس قبل از لمس طولانی روی O، چند بار پشت سر هم روی آن تپ کنید تا اختاپوس گوشی خود را مشاهده کنید.

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عضویت در خبرنامه پارمیس

با عضویت در خبرنامه، داغ ترین مطالب هفتگی وبلاگ پارمیس را دریافت کنید!