اخبار فناوری اطﻼعات

معرفی ویکی تریبون توسط ویکی پدیا برای جلوگیری از انتشار اخبار دروغین

 موسس کنونی ویکی پدیا برای جلوگیری از انتشار اخبار کذب و دروغین اقدام به راه اندازی یک سیستم پیشرفته به نام ویکی تریبون کرده است.در ماه های اخیر و در پی افزایش انتشار اخبار کذب از رسانه های مختلف سبب شده است تا نسبت به این اخبار کذب و دروغین حساسیت های زیادی به وجود بیاید.

 

ویکی تریبون توسط مؤسس ویکی‌ پدیا برای مبارزه با خبرهای کذب تأسیس شد

 

دو ابر شبکه اجتماعی، فیسبوک و گوگل از چندی پیش اقدام به مبارزه علیه این اخبار بی پایه انجام داده اند؛ حال آنکه جیمی ولز، مدیر عامل ویکی پدیا روش های متفاوتی را علیه انتشار اخبار دروغین در پیش گرفته است.

 

انتشار اخبار دروغین در فضای مجازی و فراگیر شدن آن سبب بروز شایعات و همین امر موجب ایجاد یک سیل عظیم منفی می گردد که همین امر میتواند عواقب بدی را برای جامعه به وجود بیاورد.

 

ویکی تریبون توسط مؤسس ویکی‌ پدیا برای مبارزه با خبرهای کذب تأسیس شد

 

در سرویس جدید ویکی پدیا، صحت اخبار منتشر شده از سوی خبرنگاران حرفه ای توسط عموم مردم تایید می شود. موسس ویکی پدیا در نشستی بیان کرد که ویکی تریبون به عنوان یک سرویس مستقل و پیشرفته راه اندازی شده است.جیمی ولز، ویکی تریبون را ابزاری مدرن برای خبرنگاران حرفه ای و اصحاب رسانه های خبری معرفی کرد تا با همکاری افراد داوطلب مردمی از انتشار اخبار دروغین جلوگیری کنند.

 

جیمی ولز، موسس ویکی تریبون

 

ایده اصلی ویکی تریبون احساس خاطر خوانندگان از خواندن و مرور اخبار واقعی است. ولز در این باره در جمع خبرنگاران گفت:

ما در پی آن هستیم که طرز فکر جا افتاده در ویکی‌ پدیا را در مورد صحت سنجی حقایق خبری به بخش اخبار منتقل کنیم. انسان‌ها تغییرات چندان بنیادینی در مقایسه با ۱۰۰ یا ۵۰۰ سال پیش نداشته‌اند. مردم همیشه عطش سیری‌ناپذیری برای کیفیت بالای اطلاعات دارند.

 

ویکی تریبون سرویسی است که منبع درآمدش را از حمایت های خوانندگان بدست می آورد و در صورتی که حمایت های مالی خوانندگان بیشتر شود این سوریس دامنه فعالیت های خودش را افزایش خواهد داد.

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عضویت در خبرنامه پارمیس

با عضویت در خبرنامه، داغ ترین مطالب هفتگی وبلاگ پارمیس را دریافت کنید!