اخبار فناوری اطﻼعات

جایزه 30 هزار دلاری ماکروسافت به یابندگان باگ‌های ویندوز 10

 ماکروسافت، یکی از بزرگترین کمپانی‌های نرم‌افزار دنیا تصمیم دارد به محققانی که بتوانند در سرویس هایش باگی را پیدا و معرفی کنند در حدود 30 هزار دلار جایزه بدهد.

 

در پی خبری که گوگل در روزهای پیشین جزئیاتی از باگ‌های امنیتی ویندوز 10 را در بلاگ رسمی خود منتشر کرده بود ماکروسافت را وادار به ایجاد چالشی کرد که در آن محققان در صورت پیدا کردن باگ می توانند جایزه 30 هزار دلاری از ماکروسافت دریافت کنند.

 

این چالش که از ابتدای ماه مارس تا پایان ماه می در نظر گرفته شده است به محققانی اهدا خواهد شد که بتوانند در این مدت باگ‌های مشخصی را در سرویس های ماکروسافت پیدا کنند.

 

جایزه 30 هزار دلاری ماکروسافت به یابندگان باگ‌های ویندوز 10

 

با این وجود که این غول نرم افزاری میتوانست با استخدام محققانی دیگر به پیدا کردن این باگ‌ها تلاش کند اما در اقدامی تصمیم به استفاده از محققان مستقل کرده است. جالب است بدانید که ماکروسافت نیز باید بتواند در این مدت سه ماهه باگ‌های نرم افزار خود را پیدا و رفع کند.

 

هرچند که محققان می توانند پس از یافتن باگ، آن را با قیمت بیشتر در دارک وب به فروش برسانند و یا با گسترش آن به عنوان بدافزار پول بیشتری بدست بیاورند اما این کار غیر قانونی بوده و دارای پیگرد و جریمه های سنگین می باشد.

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عضویت در خبرنامه پارمیس

با عضویت در خبرنامه، داغ ترین مطالب هفتگی وبلاگ پارمیس را دریافت کنید!