اخبار فناوری اطﻼعات

با چند حرکت ساده لذت بیشتری از اندروید ببرید

دستورهای حرکتی مختلفی که از دید کاربران اندروید پنهان شده اند شما را در سریع تر انجام دادن کارها کمک می کنند، این دستورها در بخش های مختلف سیستم عامل قرار گرفته اند.

وجود این دستورات حرکتی باعث شده است تا استفاده از دستگاه های اندرویدی بسیار ساده شود، به عنوان مثال: برای حرکت در بین تب های مرورگر کروم کافی است یک لمس ساده انجام دهید و یا با حرکت لمس دو انگشتی می توانید از نمای جدید نقشه گوگل استفاده کنید.

مشاهده بخش تنظیمات سریع به ساده ترین روش

شما می توانید با کشیدن انگشتان از بالای صفحه موبایل به سمت پایین، نوار نوتیفیکیشن موبایل را مشاهده کنید و به راحتی به بخش نتنظیمات سریع دسترسی پیدا کنید. این ویژگی برای اندروید نسخه نوقا طراحی شده اما نگران نباشید نسخه های پایین تر هم می توانند با کشیدن نوار نوتیفیکیشن روی دکمه تنظیمات که شکل یک چرخ دنده است به تنظیمات سریع دسترسی پیدا کنند.

با دو بار کلیک کردن دوربین را فعال کنید

دستورهای حرکتی ایجاد شده در برخی از تلفن های هوشمند باعث شده که با فشردن آنها عمل خاصی انجام شود مانند اجرای اپلیکیشن دوربین که شما می توانید با دو بار کلیک کردن روی دکمه پاور تلفن هوشمندتان آن را فعال کنید. این قابلیت می تواند در صورتی که اپلیکیشن دیگری در حال اجرا باشد نیز انجام شود.

با حرکت دو انگشت نقشه ساختمان ها را سه بعدی ببینید

استفاده از نقشه گوگل با نمایش معمولی باعث شده تا کاربران از دیدن نقشه آن هم به صورت سه بعدی غافل بمانند، برای مشاهده نمای دیگری از نقشه گوگل می توانید با دو انگشت ساختمان ها را به صورت سه بعدی مشاهده کنید.

برای این کار دو انگشت خود را از بالای صفحه موبایل به  سمت پایین بکشبد و با یک زوم ساده از نمای دیگر نقشه گوگل لذت ببرید، هم چنین شما می توانید برای بازگشت به حالت معمولی قبل با دو انگشت خود این بار از سمت پایین صفحه موبایل به سمت بالا حرکت کنید.

صفحه کروم را در یک حرکت رفرش کنید

برای این کار کافی است با انگشت خود از بالا به پایین بکشید. با این حرکت ساده صفحه کروم شما رفرش می شود همچنین اگر موبایل را با دست راست خود نگه داشته اید با انگشت شست خود به صورت قوس وار از بالا به پایین بکشید تا صفحه کروم شما به آسانی رفرش شود، با این کار دیگر نیازی به باز کردن منوی تنظیمات و زدن دکمه رفرش صفحه ندارید.

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عضویت در خبرنامه پارمیس

با عضویت در خبرنامه، داغ ترین مطالب هفتگی وبلاگ پارمیس را دریافت کنید!