معضل زباله های الکترونیکی توسط محققین IBM حل شد

منتشر شده در اخبار فناوری اطﻼعات
یکشنبه, 17 مرداد 1395

دستاورد جدید کمپانی IBM در رابطه با گوشی های هوشمند است که دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند اما دارای مواد سمی هستند که برای محیط زیست خطرناک می باشند برای همین این کمپانی اقدام به تبدیل کردن این مواد سمی به پلاستیک هایی که قابلیت پزشکی دارند کرده است.

مشکل زباله های الکترونیکی صنعت فناوری به گونه ای است که به زودی حل نخواهد شد اما روشی که کمپانی IBM در این راستا ارائه کرده است میتواند به این موضوع کمک کند و به نقل از یکی از محققین این طرح این موفقیت یک موفقیت زیست محیطی است.

چرخه جدیدی که محققان کمپانی IBM به وجود آورده اند سبب میشود تا پلی کربناتی که برای ساخت گوشی های هوشمند به کار می رود را به روش های نوین میتوان به پلاستیک های غیر سمی تبدیل و بتوان از آنها در مصارف پزشکی استفاده کرد.

این ماده با گذشت زمان و بر اثر تجزیه شدن به مواد شیمیایی خطرناکی تبدیل میشود و جز در لوازم الکترونیکی در تولید صفحه های LED،لنزهای عینک و ظروف آشپزخانه نیز یافت می شود.روشی که این کمپانی ارائه کرده سبب میشود تا این ماده بر اثر واکنش جدیدی به ماده غیر سمی تبدیل و بر اثر اضافه شدن مواد دیگر آن را به پلاستیک محکمی تبدیل کرد و در تصفیه آب و مصارف پزشکی بتوان از آنها استفاده کرد.

  • آخرین بار تغییر یافته دوشنبه, 20 دی 1395 16:50

  • 0 نظر

عضویت در خبرنامه پارمیس

با عضویت در خبرنامه، داغ ترین مطالب هفتگی وبلاگ پارمیس را دریافت کنید!