اخبار فناوری اطﻼعات

از نصب تلسکوب با عمق رصد هزار کیلومتری تا پرتاب ماهواره دوستی

رئیس سازمان فضایی ایران گفت :تلسکوپی با عمق دید هزار کیلومتری در کشور نصب شده است و اشاره کرد که امسال دو ماهواره از ایران به فضا پرتاب خواهند شد که یکی از این ماهواره ها به دست دانشجویان ایرانی ساخته خواهد شد.

محسن بهرامی رئیس سازمان فضایی کشور اعلام کرد در سال 95 حداکثر دو ماهواره از خاک ایران به فضا پرتاب خواهد شد که دانشجویان ایرانی در ساخت آن دخیل هستند همچنین وی اذعان داشت نام ماهواره ای که در نوبت اول پرتاب خواهد شد دوستی است که با همکاری دانشگاه صنعتی شریف و به دست دانشجویان آن دانشگاه ساخته خواهد شد.

به گفته بهرامی،با توجه به زمان بندی و هزینه های ساخت و ارسال ماهواره به فضا حداقل یک ماهواره تا پایان سال جاری به فضا پرتاب خواهد شد.

محسن بهرامی از نصب تلسکوپی با عمق دید و رصد هزار کیلومتری اجرام آسمانی در ماهدشت خبر داد و گفت این عملیات در شهریور ماه امسال و همزمان با نصب تلسکوپ در پرو و پاکستان اتفاق خواهد افتاد همچنین وی در مورد سازمان همکاری های فضایی آسیا و اقیانوسیه (اپسکو) توضیح داد که این سازمان با وجود فعالیت های ویژه سبب شد که ایران فعالیت های خود را در این زمینه گسترده تر کند.

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عضویت در خبرنامه پارمیس

با عضویت در خبرنامه، داغ ترین مطالب هفتگی وبلاگ پارمیس را دریافت کنید!