اخبار فناوری اطﻼعات

پیش بینی اقبال فراوان مصرف کنندگان به ipad Mini

طبق نظرسنجی انجام شده توسط PriceGrabber.com، بیش از نیمی (۵۲ درصد) از مصرف کنندگان اذعان دارند که در صورت عرضه آیپد مینی با قیمت ۲۵۰ تا ۳۰۰ دلار، حتما آن را خواهند خرید. جالب اینجا است که ۲۲ درصد از ۲۶۰۰ شرکت کننده در این نظر سنجی، هم اکنون از تبلت های موجود در بازار استفاده می کنند.

طبق نظرسنجی انجام شده، بیشترین جذابیت آیپد مینی، قیمت آن خواهد بود. چیزی که اپل هم چندی پیش نسبت به آن حساسیت نشان داده و پس از معرفی آیپد جدید، آیپد 2 را با قیمت ۳۹۹ دلار عرضه کرد. حرکتی که به نظر می رسد در جواب تمایل و خواست بازار به قیمت پایین تر و استقبال ویژه از کیندل فایر آمازون، انجام شد.

هنگامی که از این شرکت کنندگان درباره دلایل خرید آیپد مینی سوال شد، بیش از ۶۴ درصد آنها قیمت پایین تر نسبت به آیپدهای فعلی را دلیل اصلی این خرید ذکر کردند. وقتی هم از آنها درباره خصوصیات و ویژگی های آیپد مینی سوال شد، ۸۴ درصد قیمت پایین تر نسبت به محصولات قبلی را در صدر لیست شان قرار دادند.

 

ipad-mini-interest-11356578.png

همچنین به نظر می رسد که اندازه صفحه هم از اهمیت فراوانی برخوردار است. ۵۴ درصد از این افراد فکر می کنند که اندازه تبلت بسیار مهم است و آیپد کوچک تر، قابلیت حمل و جابجایی بیشتری داشته و کاربردی تر است. لیست امکانات دلخواه این گروه برای آی پد بعدی هم به این شکل است: ۶۰ درصد اندازه، ۶۵ درصد امکان اتصال 3G.

شرکت کنندگان در این نظرسنجی، همچنین آیپد مینی را بهترین انتخاب برای هدیه دادن می دانند و نیمی از آنها گفتند که برای هدیه تعطیلات کریسمس، بهترین کادو یک نیمچه آیپد است!

علی رغم اینکه اپل به صراحت اعلام کرده که بر روی آیپد با صفحه کوچکتر (۷ یا ۸ اینچ یا هر اندازه دیگر) کار نمی کند، اما شایعات خلاف این موضوع را می گویند! و همچنین می دانیم که شرکت اپل ید طولایی در عمل به تکذیب های خود دارد ‫.‬ منتقدان می گویند که اپل دربرابر فشار بازار برای تبلت های ارزان تر نمی تواند زیاد مقاومت کند، به خصوص پس از موفقیت کیندل فایر کار سخت تر هم شده است.

البته از سوی دیگر شنیده می شود که آمازون به رقابت در تبلت های ۷ اینچی بسنده نکرده است و تا پایان سال جاری میلادی، نسخه ۱۰ اینچی کیندل فایر را با قیمتی کمتر از ۲۵۰ دلار و مجهز به اندروید 4‪.‬0 عرضه خواهد کرد، تا خواب موفقیت های آیپد را حسابی آشفته کند.

 

برگرفته از سایت نارنجی 

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عضویت در خبرنامه پارمیس

با عضویت در خبرنامه، داغ ترین مطالب هفتگی وبلاگ پارمیس را دریافت کنید!