اخبار فناوری اطﻼعات

گوگل: فاصله میان آپدیت های اندروید معقول است

کاربران اندروید معمولا اپدیت های این سیستم عامل را بسیار دیر دریافت می کنند و همین سبب می شود اکثر آنها را به دنبال نصب رام های مختلف باشند. گاهی اوقات برای دریافت آخرین نسخه این سیستم عامل، باید ماه ها و حتی بیشتر از یک سال صبر کرد. اما به نظر شما این یک ایراد به حساب می آید؟ یکی از توسعه دهندگان ارشد اندروید معتقد است که این یک مشکل نیست و در واقع این زمان انتظار با توجه به تغییرات سیستم عامل اندروید بسیار معقول هم هست.

Jean-Baptiste Queru در مورد شرکت سونی که به تازگی تبلت S را به اندروید 4.0 ارتقا داده می گوید، این شرکت یکی از همیاران بزرگ اندروید است و سبب می شود بقیه شرکت ها در رقابت آپدیت سیستم عامل به خود بیایند و سریع تر عمل کنند. او می گوید آپدیت از اندروید نسخه 3.0 به 4.0 پیچیدگی های زیادی دارد و همین سبب شده ارتقا یک تبلت برای سونی پنج ماه زمان ببرد.

اما او اعتقاد دارد که سونی در زمان کاملا معقولی این کار را انجام داده. اندروید جدید کاملا با نسخه قبلی متفاوت است و همین کار را برای شرکت ها بسیار پیچیده می کند.

این کارمند گوگل در عین حال از تاخیر در ارایه آپدیت برای برخی تلفن های سری نکسوس اظهار تاسف کرده و اپراتورها را از عوامل این تاخیر معرفی کرده است. او معتقد است گوگل باید مستقیما تلفن خودش را تولید کند و بدون دخالت شرکت واسط، به ارایه آنها بپردازد.

با این وضعیت به نظر می رسد از نظر گوگل فاصله طولانی بین آپدیت های سیستم عامل برای کاربران اندروید یک موضوع منطقی است و تاخیر شرکت ها در ارایه به روز رسانی تا حد زیادی به پیچیدگی های کار مرتبط است. نظر شما در این مورد چیست؟

 

برگرفته از سایت نارنجی

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عضویت در خبرنامه پارمیس

با عضویت در خبرنامه، داغ ترین مطالب هفتگی وبلاگ پارمیس را دریافت کنید!