اخبار حسابداری

شاپرک برای ساماندهی پایانه های فروش آمد.

یکی از اهداف اصلی تشکیل شاپرک ایجاد بستر مناسب و ساز و کار یکسان برای فعالیت شرکت های ارائه دهنده خدمات پرداخت است که این امر می تواند تضمینی مناسب برای جلب مشارکت واقعی بخش خصوصی در توسعه و راهبری شبکه پرداخت کشور بوده ه و سیستم پولی و بانکی کشور را در نیل به توسعه پایدار یاری نماید. شرکت در سال اول فعالیت خود، علاوه بر اخذ گواهی رتبه بندی و احراز صلاحیت از شورای عالی انفورماتیک کشور، با نگاهی صنفی و علمی، به عضویت سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور و انجمن انفورماتیک ایران در آمده است.
شاپرک با فراهم كردن نظامی کامل و جامع، نظارت دقیق و همه جانبه بر عملیات پرداخت و عملکرد شرکتهای تابعه خواهد داشت :

کنترل و نظارت در شبکه پرداخت کشور 

ایجاد ساز و کار یکسان برای فعالیت شرکت ها 

استاندارد سازی خدمات قابل عرضه 

هدایت به سمت استفاده بهینه از منابع 

گفتنی است شاپرک یک نهاد حاکمیتی است که رابط میان بانک مرکزی ،شبکه بانکی و شرکت های psp است و استاندارد سازی پرداخت های کارتی ، کنترل و نظارت متمرکز در شبکه پرداخت ، بازتوزیع سرمایه گذاری های انجام شده و هدایت منابع بانکها به سمت امور بهینه ،گسترش بازار کارتی و نظارت بر عملکرد پایانه ها را میسر می سازد.

اجرایی شدن طرح شاپرک و نصب یک دستگاه پایانه فروش در هر فروشگاه از بار سنگین دستگاههای خودپرداز کاسته خواهد شد و سرانه اسکناس نیز کاهش خواد یافت . 

آقای دکتر بهمنی رئیس کل بانک مرکزی در آیین رونمایی از طرح شاپرک ( شبکه الکترونیکی پرداخت کارت ) که روز شنبه مورخ 1391/5/14 و همزمان با میلاد فرخنده امام حسن مجتبی (ع) برگزار شد. ضمن اعلام این مطلب گفت : در حال حاضر ، 2 میلیون و 300 هزار دستگاه pos در مراکز فروشگاهی نصب و کل فروشگاههای کشور 2 میلیون باب است . اگر این دستگاه ها به صورت بهینه توزیع و طرح شاپرک قبلا اجرا می شد دیگر نیازی به این حجم از پایانه فروش نداشتیم

 

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عضویت در خبرنامه پارمیس

با عضویت در خبرنامه، داغ ترین مطالب هفتگی وبلاگ پارمیس را دریافت کنید!