اخبار حسابداری

کارفرمایان کم درآمد از تخفیف در پرداخت حق بیمه برخوردار می شوند.

مدیر کل تامین اجتماعی استان گفت:کارفرمایان کم درآمد هم می توانند با استفاده از تخفیف در پرداخت حق بیمه تحت پوشش تامین اجتماعی قرار گیرند.

.

محمد قوامی روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: کلیه کارفرمایانی که نامشان در لیست ارسالی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت باشد، می توانند از این تخفیف بهره مند شوند.

.

وی با بیان اینکه دولت ۳۷ درصد از حق بیمه این افراد را پرداخت و الباقی توسط فرد پرداخت می شود، گفت: کارفرمایان می‌توانند با مراجعه به شعبات تامین اجتماعی نسبت به قرار گرفتن تحت پوشش بیمه و بهره مندی از خدمات اقدام نمایند.

.

قوامی با اشاره به اینکه نام نویسی از این کارفرمایان آغاز شده است، گفت: بیمه این افراد نیز همانند سایر بیمه شدگان تامین اجتماعی خدماتی از جمله دفترچه درمان و مزایای بازنشستگی را شامل می شود و صرفا به دلیل برخورداری از شرایط خاص از تسهیلات دولت در این زمینه بهره مند می گردند.

.

وی اظهارداشت: به دنبال این هستیم تا هر چه بیشتر گروههای جدید را شناسایی کنیم و تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دهیم. قوامی گفت:یکی از اهداف مهم دولت که در قانون برنامه پنجم توسعه نیز بر آن تاکید شده است ،بهره مندی کلیه اقشار جامعه از خدمات بیمه است.

.

مدیر کل تامین اجتماعی خراسان رضوی افزود: هم اینک بیش از دو میلیون و ۱۰۸ هزار نفر در خراسان رضوی تحت پوشش تامین اجتماعی هستند .

 

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عضویت در خبرنامه پارمیس

با عضویت در خبرنامه، داغ ترین مطالب هفتگی وبلاگ پارمیس را دریافت کنید!