پارميس در رسانه ها

مدیر عامل شرکت فناوری اطلاعات پارمیس در دیدار نایب ریئس مجلس مشکلات صنعت فناوری اطلاعات کشور را بازگو کرد

مدیر عامل شرکت فناوری اطلاعات پارمیس در دیدار نایب ریئس مجلس مشکلات صنعت فناوری اطلاعات کشور را بازگو کرد:

در دیدار روز شنبه برخی از فعالان صنعت کشور با نایب رئیس مجلس مسائل و مشکلات صنایع مختلف بازگو و بررسی شد. در این میان مدیر عامل شرکت فناوری اطلاعات پارمیس به عنوان عضوی از صنعت آی تی کشور به صورت خلاصه برخی از مطالبات این بخش تاثیرگذار صنعت را بیان نمود:

"شرکت های فناوری اطلاعات در تفاوتی شکلی با دیگر تولیدکنندگان به جای ماشین آلات و ملک و ساختمان، نیروهای انسانی بسیار هزینه بری دارند که حقیقتا سرمایه های این شرکت ها هستند، حال همین تفاوت شکلی باعث شده که این شرکت ها، علاوه بر مشکلات عمومی که تمامی شرکت های صنعتی با آنها دست به گریبان هستند به هیچ وجه نمی توانند از تسهیلات برای تامین سرمایه در گردش خود استفاده کنند، زیرا بانک ها ایشان را خدماتی محسوب می کنند نه صنعتی و طبیعتا از تسهیلات ویژه تولیدکنندگان بی بهره خواهند بود."

وی افزود: "حتما مستحضر هستید که صنعت فناوری اطلاعات که امروزه به نحوی زیر بنای تمام صنایع موجود در جهان است رابطه تنگاتنگی با جوانان متخصص دارد. در این میان متخصصین کامپیوتر جوان کشورمان میل به مهاجرت داشته و دارند و کشورهای دیگر نیز برای جذب این استعدادها بسیار مشتاق هستند. عدم وجود شرکت های فناوری اطلاعات قدرتمند و توانمند بیش از پیش به این موضوع دامن می زند و منجر به مهاجرت روزافزون سرمایه های انسانی در این بخش می گردد."

در آخر موضوعات مطرح شده در این جلسه جمع بندی گردید و بنا شد که به بهترین وجه ممکن پی گیری گردد.

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

عضویت در خبرنامه پارمیس

با عضویت در خبرنامه، داغ ترین مطالب هفتگی وبلاگ پارمیس را دریافت کنید!