برنامه نویسی عجیب به زبان ایموجی

برنامه نویسی عجیب به زبان ایموجی - 5.0 out of 5 based on 1 vote
ایموجی کد

برنامه نویسی برای برنامه نویسان حرفه ای نیز برخی مواقع چالش هایی را به همراه دارد و افرادی که تجربه زیادی در این زمینه ندارند همیشه با چالش های بزرگی در این زمینه رو به رو میشوند.

به‌تازگی ایده‌ای جدید برای برنامه‌نویسی ارائه شده است که به‌وسیله آن می‌توان از نشانه‌های ایموجی برای نوشتن کدهای کامپیوتری استفاده کرد و شاید این پروژه بتواند رویای برنامه نویس شدن برخی افراد را به حقیقت نزدیک کند.

شاید در طول تاریخ کامپیوتر، برنامه‌نویسی کامپیوتری به‌ هیچ‌ عنوان در سطحی که امروز شاهد آن هستیم، ساده، عجیب و غیر قابل باور نبوده است.

در نخستین گام ممکن است که این ادعا برای شما کمی عجیب باشد ولی وقتی بدانید که امکان برنامه‌نویسی به‌واسطه ایموجی ممکن شده است، این موضوع برای شما نیز منطقی به نظر خواهد رسید.

به‌ این‌ ترتیب حتی اگر کسی توانایی خواندن و نوشتن را نداشته باشد نیز خواهد توانست تا به برنامه‌نویسی کامپیوتری دست بزند. این پروژه که با نام ایموجی کد شناخته می‌شود، یک زبان برنامه‌نویسی شیء‌گرا محسوب می‌شود.

به کمک ایموجی کد می‌توان اقدام به ایجاد اپلیکیشن‌هایی چند پلتفرمه کرد. از جمله دیگر موارد مهم نیز این است که این پروژه از نوع متن‌باز محسوب شده و استفاده از آن رایگان خواهد بود.

البته یکی از مشکلات این سیستم این است که به‌واسطه استفاده از ایموجی‌ها به‌جای کدهای عادی، امکان یافتن خطاهای موجود در برنامه‌نویسی وجود نخواهد داشت و به همین دلیل نیز در صورت وقوع یک خطا در برنامه، کل سیستم برنامه‌نویسی از کار خواهد افتاد.

البته نباید فراموش کرد که پروژه های مهم و بزرگ همواره با تلاش بسیار ایجاد شده اند و مسلماً کاربرد این زبان برنامه نویسی در مقایسه با کاربرد سایر زبان های برنامه نویسی پر قدرت دنیا قابل مقایسه نخواهد بود...

پیشنهاد میکنیم در همین زمینه مقاله "سالی پر بار برای ایموجی ها" را نیز بخوانید...ارسال نظر

نام شما *
ایمیل*
نظر *
خبرنامه
خبرنامه پارمیس
با عضویت در خبرنامه آخرین اخبار و اطلاعیه های پارمیس را در ایمیل خود دریافت نمایید.

افتخارات پارمیس

جوایز و افتخارات پارمیس