سه برابر شدن سرعت اینترنت در آمریکا

سرعت اینترنت در آمریکا

فراهم شدن بستری برای متصل شدن به اینترنت همچنان در برخی از کشورها یکی از محدودیت های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی آن کشور ها می باشد و در عین حال که دسترسی به اینترنت در بسیاری از نقاط جهان امکان پذیر است، مردم برخی کشورها هنوز به اینترنت دسترسی ندارند. این در حالی است که در آمریکا سرعت اینترنت در مقایسه با سالهای گذشته سه برابر شده است.

با توجه به درخواست مردم برای تماشای شبکه ‌های اینترنتی مانند Netflix، سرویس دهندگان اینترنتی در آمریکا برای راضی نگه‌داشتن مشتریان خود سرعت اینترنت را به اندازه قابل توجهی افزایش دادند. همین افزایش باعث شد تا میانگین سرعت اینترنت در آمریکا در مدت سه سال و نیم بیش از 3 برابر شود.

میانگین سرعت اینترنت آمریکا در سال 2011 میلادی 10 مگابیت بر ثانیه بود. این آمار در سال 2014 به 31 مگابیت بر ثانیه رسیده است. جالب اینکه پیشنهاد سرویس دهندگان اینترنت آن زمان بین 10 تا 12 مگابیت بر ثانیه بود اما سال 2014 سرویس‌ هایی با سرعت 50 تا 105 مگابیت بر ثانیه به مشتریان معرفی شده است.

نکته جالب اینکه آمریکا سال 2013 با این سرعت بسیار خوب رتبه بیست‌ و پنجم را در دنیا داشته است. بسیاری از کشورها مانند آلمان، فرانسه، کانادا و ژاپن رتبه‌های بالاتری داشتند که البته لوکزامبورگ با میانگین سرعت 47.3 مگابیت بر ثانیه رتبه اول دنیا را در اختیار داشت.

نکته جالب اینکه سال 2013 میلادی میانگین سرعت اینترنت در ایران 0.6 مگابیت بر ثانیه بوده است در حالی که میانگین سرعت اینترنت در کل دنیا 3.7 مگابیت برثانیه اعلام شده بود.ارسال نظر

نام شما *
ایمیل*
نظر *
خبرنامه
خبرنامه پارمیس
با عضویت در خبرنامه آخرین اخبار و اطلاعیه های پارمیس را در ایمیل خود دریافت نمایید.

افتخارات پارمیس

جوایز و افتخارات پارمیس